Sérum Correction Vergetures

75 ml
Jepni mendimin tuaj
Favorizon reduktimin e strijave tashmë të formuara.
Ushqen dhe qetëson lëkurën

Vetitë: 

Sérum Correction Vergetures është formuluar në mënyrë specifike  për nënat e ardhme dhe ato që presin të bëhen nëna përsëri, ndihmon në reduktimin e strijave falë kombinimit unik të përbërësve të tij veprues dhe përbërësve me origjinë natyrale:  
-Peptidet e Avokados, përbërës i patentuar me origjinë natyrale që ndihmon në qetësimin e ndjesisë së tërheqjes së lëkurës, përforcon elasticitetin e lëkurës duke e lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme.  
-Elastoregulator®, një përbërës i fuqishëm me origjinë natyrale që ndihmon për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës që mund të jetë dëmtuar si pasojë e strijave.
- Mikro-elemente ushqyes që ndihmojnë lëkurën të mbushet për të zvogëluar dukshëm pamjen e strijave.
 
Siguria për nënën dhe beben:
• Hipoalergjenik(1)
• Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben gjatë shtatzënisë  dhe pas lindjes
• E përshtatshme me gjidhënien (2)
• Karta e Formulimit ndalon përdorimin e parabeneve, ftalateve, fenoksietanolit, bisfenoleve A dhe S, kafeinës dhe alkoolit.
 
(1) Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.
(2) Në përputhje me rregullat e duhura higjienike për dhënien e gjirit.

Efikasitet i provuar: 

 

88%

E NËNAVE TË

KËNAQURA

TESTUAR NËN KONTROLL DERMATOLOGJIK

 

  Ngjyra e strijave është përmirësuar në 100% të grave të trajtuara.*
  Strijat janë më pak të theksuara nëtë grave të trajtuara*
  75% e tyre kanë vërejtur reduktim të pamjes së strijave*
 
*Studim klinik me vetë-vlerësim, i realizuar në 22 gra që kishin lindur tashmë, për një periudhë 3 mujore.

Këshilla përdorimi: 

Masazhohet mbi strijat e sapoformuara çdo mëngjes dhe mbrëmje për 2 muaj.
Kanjula e tubetit me precizion të lartë lejon një aplikim  të duhur  në zonat specifike. 
 
Nuk aplikohet në cikatriçet e lëna nga prerjet cezariane.
 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 

Përbërësit       

Aqua/Water/Eau, Di-C12-13 Alkyl Malate, Ethylhexyl Cocoate, Hydrolyzed Soy Protein, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Panthenol, Galactoarabinan, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, 1,2-Hexanediol, Cera Alba/ Beeswax/Cire d’abeille, Glyceryl Caprylate, PEG-75 Stearate, Sclerotium Gum, Ceteth-20, Steareth-20, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Zinc Gluconate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sophora Japonica Fruit Extract, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Cocoglycerides, Hydrolyzed Avocado Protein, Maltodextrin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid, Copper Gluconate, Lupinus Albus Seed Extract, Sodium Hydroxide, Tocopherol.

 

Veprime mbrojtëse për ambientin      
Hidheni paketimin e boshatisur dhe tubetin e përdorur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.


* Formuluar për të minimizuar risqet e reaksioneve alergjike

Zbuloni edhe: