Crème Prévention Vergetures

Me parfum
Jepni mendimin tuaj
Parandalon shfaqjen e strijave.

Vetitë: 

Crème Prévention Vergetures është formuluar në mënyrë specifike  për nënat e ardhme dhe ato që presin të bëhen nëna përsëri, ndihmon për parandalimin e formimit të strijave falë kombinimit unik  të përbërësve të tij veprues dhe përbërsve me origjinë natyrale:  
-Peptidet e Avokados, përbërës i patentuar me origjinë natyrale që ndihmon  në qetësimin e ndjesisë së tërheqjes së lëkurës, përforcon elasticitetin e lëkurës duke e lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme.  
- Galactoarabinan, përbërës i patentuar kundër strijave i nxjerrë nga pema e Larix decidua, nxit elasticitetin,e mban lëkurën të butë dhe e ndihmon atë të përballojë tërheqjet.
- Dylli i bletës dhe gjalpi Karite i siguron hidratim dhe ushqyerje duke e lënë lëkurën  të butë. and shea butter provide moisturization and nourishment, leaving skin feeling soft.
 
Siguria për nënën dhe beben:
• Hipoalergjenik(1)
• Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben gjatë shtatzënisë  dhe pas lindjes
•E përshtatshme me gjidhënien (2)
• Karta e Formulimit ndalon përdorimin e parabeneve, ftalateve, fenoksietanolit, bisfenoleve A dhe S, kafeinës dhe alkoolit
 
(1) Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.
(2) Në përputhje me rregullat e duhura higjienike për dhënien e gjirit.
 
 
 

 

Efikasitet i provuar: 

 
96%e grave  që kanë përdorur Crème Prévention Vergetures nuk u janë formuar strija gjatë shtatzënisë. (1)
92% e tyre konfirmojnë efektin parandalues.(2)
100% konfirmojnë rezistencën e lëkurës ndaj strijave. (2)
 
 
(1)(2)Studim klinik i realizuar në 26 gra shtatzëna që e kanë përdorur produktin gjatë gjithë shtatzënisë. Vlerësimet janë realizuar nën kontroll gjinekologjik(1) ose me vetë-vlerësim(2). 
 
 

 

Këshilla përdorimi: 

 
Duke filluar që nga muaji i parë i shtatzënisë dhe pas lindjes, masazhohet ky produkt në bark, ije, kofshët dhe gjinjtë, në mëngjes dhe në mbrëmje.
Masazhojeni derisa të përthithet plotësisht.
 
Forma e saj galenike e pasur përthithet lehtë dhe  shpejt nga lëkura.
 
Crème Prévention Vergetures është në dispozicion:
- Me një aromë delikate që respekton shqisën e nuhatjes. 
 
E përshtatshme me gjidhënien duke ndjekur rregullat e duhura higjienike për dhënien e gjirit (mamelat e pastra).
 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

AQUA/WATER/EAU, DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, BUTYLENE GLYCOL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, LAURETH-23, GALACTOARABINAN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERYL STEARATE, 1,2-HEXANEDIOL, CETYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CETYL PALMITATE, COCOGLYCERIDES, SCLEROTIUM GUM, ZINC GLUCONATE, PENTYLENE GLYCOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SOPHORA JAPONICA FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED AVOCADO PROTEIN, MALTODEXTRIN, CITRIC ACID, LUPINUS ALBUS SEED EXTRACT, TOCOPHEROL.
 
 

Zbuloni edhe: