Spray après-soleil

Spray 125ml
Jepni mendimin tuaj
Përkujdesje pas diellit për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes

Vetitë: 

 

Hidraton, qetëson dhe freskon menjëherë

• Aromë e ëmbël dhe delikate

• Fal butësi, elasticitet dhe rehati lëkurës

 

Siguri e garantuar që nga lindja* :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol.

 

*Përfshi edhe neonatët.

 

 

Efikasitet i provuar: 

Hidraton lëkurën menjëherë : 100 %

I fal butësi lëkurës: 97 %

Sjell komfort  të menjëhershëm të lëkurës : 87 %

 

 

Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 31 bebeve,  gjatë 3 javëve (përqindja e kënaqësisë). 

Këshilla përdorimi: 

Pas dushit ose banjës aplikoni Spray après-soleil mbi fytyrë dhe trup dhe masazhojeni lehtësisht për të lehtësuar depërtimin e përkujdesjes.

 

Kënaqësi përdorimi 

• Përdoret në të gjitha pozicionet, edhe me kokë poshtë për një aplikim të shpejtë mbi tërësinë e trupit.

• Fluid dhe i lehtë, shpërndahet lehtësisht mbi lëkurën e bebes tuaj dhe nuk ngjit pas aplikimit.

• Aromë delikate

 

 

 

Spraj 125 ml

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 

  • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar: përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.  

    •   Vaj Jojoba : vaj me origjinë natyrale, emolient që ushqen lëkurë

    •  Gjalpë Cupuaçu : gjalpë bimor me origjinë natyrale, i pasur në acide yndyrore themelore me veti hidratuese.

 

88 % përbërës me origjinë natyrale.

 

Përbërësit 
Aqua (Water), Trilaureth-4 Phosphate, Butylene Glycol, Dicaprylyl Carbonate, Paraffinum Liquidum / Mineral Oil / Huile minérale, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Parfum (Fragrance), Glyceryl Caprylate, Carbomer, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.

Veprime mbrojtëse për ambientin 
Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

Këshillat Mustela:

Këshilla për banjën e bebes tuaj

> vidéo