Soin Croûtes De Lait

Tubet 40ml
Jepni mendimin tuaj
Qetëson dhe zbut krustat e qumështit tek bebet dhe të porsalindurit. Eliminon skuamat dhe ndihmon në mbajtjen pastër të lëkurës së kokës që nga dita e parë e lindjes (1).
(1) duke përfshirë edhe neonatët.

Vetitë: 

EFIKASITETI I VERTETUAR  KLINIKISHT
 
• Përmirëson pamjen e lëkurës së kokës  : 95% kënaqësi(2a).
• Hidraton: 100% kënaqësi (2b).
• Qetëson: 100% kënaqësi (2a).
 
(2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 60 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 15 ditëve (% e kënaqësisë ; 2a : vetë-vlerësimi ; 2b : ekzaminuesi). 

 

Efikasitet i provuar: 

Aplikohet mbi krustat e qumështit të bebes tuaj dhe masazhohet lehtësisht. Lihet të veprojë gjatë gjithë natës dhe pastrohet me  Shampooing mousse nourrisson Mustela
 
Kënaqësi përdorimi 
• Formë galenike e butë dhe e lehtë, ideale për lëkurën e kokës së bebes dhe të sapolindurit.
• Me aromë të këndshme.

Këshilla përdorimi: 

 
• Qetëson ndjesinë e kruajtjes dhe të diskomfortit falë vetive hidratuese.
• Favorizon eliminimin e shpejtë të krustave të qumështit.
• Parandalon rishfaqjen e krustave të qumështit duke kufizuar sekretimin e sebumit.

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërës veprues me origjinë natyrale i patentuar - ekstrakt avokadoje: ndihmon në përmirësimin e pamjes së lëkurës së kokës së bebes.  
• Vaj borago : hidraton dhe mban lëkurën e kokës së bebes të butë dhe të pastër.
 
 
 
Përbërësit  : AQUA/WATER/EAU, HYDROGENATED POLYDECENE, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, GLYCERIN, DI-C12-13 ALKYL MALATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CETYL ALCOHOL, BUTYL AVOCADATE, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, CAPRYLOYL GLYCINE, SCLEROTIUM GUM, 1,2-HEXANEDIOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, PROPYL GALLATE.
 
 

SIGURI E GARANTUAR QË NGA LINDJA :

  • Hipoalergjenik(3)
  • Me tolerancë të lartë kutane dhe okulare
  • 0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol.
 
(3)Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
 
 

 

Zbuloni edhe: