Shampooing mousse nourrisson

Flakon 150ml
Jepni mendimin tuaj
Shampo në formë shkume për flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.
Parandalon dhe trajton krustat e qumështit që nga dita e parë e lindjes (1).

Vetitë: 

 • Ideale për t’u përdorur si shampo e përditshme, për të larë dhe shpleksur flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.
 • Nuk djeg sytë
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 

 

 

 

 

Efikasitet i provuar: 

 •  Pastron butësisht flokët e të sapolindurit, bebes dhe fëmijës :100% kënaqësi(2).
 •  Parandalon dhe trajton krustat e qumështit : 97% kënaqësi(2).
   
  (2) Studim klinik i realizuar nën kontroll pediatrik pranë 39 fëmijëve, ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vlerësim nga ekzaminuesi).

 

 

Këshilla përdorimi: 

Masazhoni butësisht flokët e lagur të të sapolindurit, bebes apo fëmijës, me një dozë shkume Shampooing mousse. Lëreni të veprojë 1-2 minuta. Shpëlajeni me kujdes. 

 

 

Kënaqësi përdorimi 

 • Formë galenike - shkumë e lehtë për t'u aplikuar dhe e përshtatshme veçanërisht për lëkurën e kokës delikate të të sapolindurit.
 • Lë një aromë unike mbi flokë. 
 • Shpëlahet lehtësisht.

Flakon-pompë 150 ml 

 

 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës,hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore
 • Acid salicilik (BHA): veprim keratorregullues, favorizon eliminimin e krustave të qumështit

 • Klimbazole: purifikon

 • Tensio-aktivë të butëpastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
 • Pa sapun

 

    Formulë e biodegradueshme(3)

   99 % përbërës me origjinë natyrale*.

   (3) Sipas metodës OCDE 302B.

 

Përbërësit  

AQUA /WATER/EAU, COCO-GLUCOSIDE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, CITRIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, CLIMBAZOLE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, PARFUM (FRAGRANCE), SALICYLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SORBIC ACID, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.


Veprime mbrojtëse për ambientin 
Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

Zbuloni edhe: