STELATRIA® Crème réparatrice assainissante

Fytyrë dhe trup
Jepni mendimin tuaj
ZONA TË IRRITUARA
Qetëson irritmet.
Riparon lëkurën.
Ekuilibron florën e lëkurës.

Vetitë: 

Formuluar në mënyrë specifike për lëkurën e të porsalindurve, bebeve dhe fëmijëve, STELATRIA® Crème reparatrice assainissante indikohet si përkujdesje e irritimeve dhe skuqjeve të lokalizuara që mund të mbiinfektohen (fytyrë dhe trup), të tilla si:

 

 •  irritime të shkaktuara nga agjentë të jashtëm: zona rreth buzëve, buzët, gishtit të madh, gërvishtje, çarje, irritime të plikave (vesh, qafë…)
 • pas alterimeve sipërfaqësore të lëkurës: shenja varicele, pickime nga insektet etj…

 

STELATRIA® Crème reparatrice assainissante i riparon me efikasitet irritimet falë përbërësve inovatorë me origjinë natyrale:

 

 • Rinovimi qelizor stimulohet dhe riparimi i lëkurës shpejtohet nga kompleksi që përmban (baker-zink-mangan). 
 • Risku i proliferimit bakterial është i reduktuar falë bakrit, zinkut dhe Bioecolia, përbërës aktiv me origjinë natyrale të çertifikuar që merr pjesë në ruajtjen e florës mbrojtëse të lëkurës. 
 • Ndjesia e tërheqjes së lëkurës qetësohet pikërisht falë glicinës.
 • Formula e tij hidratuese për një kohë të të gjatë lë një film mbrojtës në lëkurë. Gjatë aplikimeve, irritimet reduktohen dhe lëkura rigjen elasticitetin dhe ekuilibrin.

Efikasitet i provuar: 

 

90%

E NËNAVE TË

KËNAQURA

TESTUAR NËN KONTROLL DERMATOLOGJIK

 

Test efikasiteti i realizuar nën kontroll pediatrik dhe dermatologjik mbi 119 fëmijë për 10 ditë:

 

 • Produkti zvogëlon kruarjet: 86%
 • Produkti përshpejtion riparimin kutan: 87%
 • Produkti përmirëson pamjen e lëkurës së rigjeneruar: 84%
 • Produkti redukton irritimet: 89%

Këshilla përdorimi: 

Aplikohet 2-3 herë në ditë mbi zonat e irrituara kur ato janë të pastra dhe  të thata.
Ky produkt nuk duhet të aplikohet mbi plagë që rrjedhin. Për skuqjet e të ndenjurave përdorni STELACTIV®.

Kënaqësi përdorimi
Kremoz dhe i lehtë në aplikim, STELATRIA® Crème reparatrice assainissante zotëron një formë galenike mbuluese por jo okluzive.

Tubet  40 ml.

 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 

 • BioEcolia®: ruan florën mbrojtëse të lëkurës.
 • Kompleks oligo-lementesh, bakër-zink-mangan: shpejton riparimin kutan. 

 

0 % paraben, ftalate, fenoksietanol, klorfenesine, parfum, kolorant.
Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*. Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Përbërësit       
Aqua, Hexyldecyl Stearate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Glycerin, Methyl Glucose Dioleate, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Zinc Oxide, Butylene Glycol, Ceresin, Silanediol Salicylate, 1,2-Hexanediol, Glycine, Butyrospermum Parkii, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Glyceryl Caprylate, Magnesium Sulfate, Cholesterol, Copper PCA, Manganese Gluconate, Tocopherol, Zinc PCA, Sodium Hydroxide, Phytosphingosine, Citric Acid

Veprime mbrojtëse për ambientin      
Hidheni paketimin e boshatisur dhe tubetin e përdorur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

* Formuluar për të minimizuar risqet e reaksioneve alergjike

 

Zbuloni edhe: