STELATOPIA® Crème émolliente

Jepni mendimin tuaj
Përkujdesje emoliente për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes(1).

(1)Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

  • Hidraton,rilipidon dhe qetëson ndjesinë e kruajtjeve.
  • Restauron barrierën e lëkurës së alteruar të lëkurave me tendencë atopike.
  • Përforcon mekanizmat mbrojtëse natyrale të lëkurës falë Avocado Perséose®.
  • Redukton adezionin e  Staphyloccoccus Aureus(2),duke parandaluar formimin e një biofilmi, veshjen e tij mbrojtëse.
  • Mbron kapitalin qelizor të lëkurës falë Avocado Perséose®
 
INOVACION : Efikasitet i vërtetuar mbi modele të certifikuara STELASKIN® Lëkurë atopike, epidermë e lëkurës së bebeve e rindërtuar në laborator.
 
(2) Bakterie të implikuara në manifestimet kutane të lëkurave me tendencë atopike.

Efikasitet i provuar: 

 

95% kënaqësi anti-kruajtje (3).

 
(2) Studim klinik, vetë-vlerësimi, me efikasitet të arritur në reduktimin e kruajtjeve, i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 40 të sapolindurve dhe fëmijëve me lëkurë me tendencë atopike, gjatë 21 ditëve. 
 

Këshilla përdorimi: 

Që nga dita e parë e lindjes*, aplikohet 2 herë në ditë mbi lëkurën e thatë të fytyrës dhe trupit të pastruar më parë me  STELATOPIA® crème lavante.


Kënaqësi përdorimi
- Krem emolient me formë galenike fluide, që sjell një ndjesi butësie dhe komforti

- Përhapet dhe depërton me shpejtësi në epidermë.

- Lejon veshjen e menjëhershme.

 

*Përfshi edhe neonatët.

Tubet 200 ml

 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërës aktivë me origjinë natyrale:

 

 

Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.
 Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike
 
 

Përbërësit          

AQUA /WATER/EAU, GLYCERIN, PETROLATUM, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, CYCLOPENTASILOXANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, SUCROSE DISTEARATE, DEXTRIN, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, PRUNUS DOMESTICA SEED EXTRACT, 1,2-HEXANEDIOL, CANDELILLA CERA (EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX)/CIRE DE CANDELILLA, SQUALANE, SUCROSE STEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, GLUCOSE, SORBITOL, CITRIC ACID, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, CERAMIDE NP, PHYTOSPHINGOSINE

 

Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol, 
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 

Veprime mbrojtëse për ambientin 
Hidheni tubetin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

Zbuloni edhe: