STELATOPIA® Crème lavante

Jepni mendimin tuaj
Krem larës për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes(1).

(1)Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

  • Pastron me delikatesë duke e mbrojtur lëkurën e bebes dhe të fëmijës
  • Qetëson menjëherë ndjesitë e irritimit dhe të tërheqjes
  • I fal butësi dhe elasticitet lëkurës
  • Nuk djeg sytë. Me pH fiziologjik.

Efikasitet i provuar: 

  • Pastron butësisht lëkurën: 100% kënaqësi(2).

  • Krem larës për fytyrën dhe trupin, e lë lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar: 93% kënaqësi(2).

 
(2) Studim klinik vetë-vleresimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 100 fëmijëve me lëkurë me tendencë atopike, gjatë 3 javëve 

Këshilla përdorimi: 

Që nga dita e parë e lindjes*, aplikojeni mbi lëkurë të lagur. Lajeni trupin dhe fytyrën dhe më pas shpëlajeni. Thajeni butësisht, pa e fërkuar lëkurën dhe më pas aplikoni Crème Émolliente Stelatopia®. Mund të përdoret çdo ditë dhe në periudhën e shpërthimit të dermatitit atopik.

 

Kënaqësi përdorimi

  • Formë galenike kremoze dhe e butë, e përshtatshme veçanërisht për lëkurat me tendencë atopike.
  • E disponueshme në formatin flakon-pompë.
*Përfshi edhe neonatët.

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërës natyralë  rilipidues të patentuar:

• Oléodistillat i lulediellit:  me veti qetësuese, i sjell lipidet e domosdoshme ndërtimit të barrierës së lëkurës.
Avocado Perséose: ruan pasurinë qelizore të lëkurës, hidraton dhe mbron barrierën e lëkurës, të agresuar çdo ditë tek lëkurat me tendencë atopike
 Tensio-aktivë shumë të butëpastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
 Glicerinë me origjinë vegjetale: me veti hidratuese kufizon humbjet e ujit nga lekura.
Pa sapun
 

Përbërësit          
AQUA/WATER/EAU, COCO-GLUCOSIDE, CETEARYL ALCOHOL, DISODIUM LAURYL SULFOSUCCINATE, HYDROXYPROPYL GUAR, SODIUM COCOYL ISETHIONATE, ZEA MAYS (CORN) STARCH, CITRIC ACID, GLYCINE, GLYCERIN, HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM BENZOATE, POLYQUATERNIUM-10, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, TITANIUM DIOXIDE, SODIUM CHLORIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE.
 

Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% parfum, paraben, ftalate, fenoksietanol, EDTA, SLS.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 

Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

 

 

Zbuloni edhe:

Këshillat Mustela:

Lëkura e thatë me tendencë atopike

> Lexoni artikullin