Lait solaire très haute protection

Tubet 100ml & 200ml
Jepni mendimin tuaj
Përkujdesje mbrojtëse nga dielli shumë e lartë për fytyrë dhe trup, për bebe dhe fëmijë që nga dita e parë e lindjes.

Vetitë: 

 • Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA
 • Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit
 • Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose® 
 
Siguri e garantuar që nga lindja* :
 • Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike
 • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
 • Tolerancë e lartë 
 • Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
 • 0% parfum, alkool.
 *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.
 

Efikasitet i provuar: 

Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA

 

Produkti është i lehtë dhe praktik në përdorim : 100 %

Produkti  nuk ngjit: 95 %

Produkti e lë lëkurën të butë dhe elastike : 100 %

 

Test përdorimi i realizuar në kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 43 bebeve dhe fëmijëve gjatë 2 javëve (përqindja e kënaqësisë):

Këshilla përdorimi: 

Rekomandohet të mos ekspozohen direkt në diell fëmijët nën 3 vjeç. Në rast ekspozimi të paevitueshëm, aplikoni produktin në shtresë të trashë mbi lëkurë të thatë, në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo larjeje. Mos i ekspozoni direkt në diell fëmijët e vegjël. Vishini një kapelë, një këmishë dhe syze dielli. Shmangni kontaktin me sytë.


Kënaqësi përdorimi

 • Qumësht kremoz, përhapet me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe nuk ngjit pas aplikimit.
 • E mban lëkurën të butë, elastike dhe të hidratuar.
 • Forma e tij galenike e lehtë dhe e padukshme mbi lëkurë është shumë rezistente ndaj ujit, transpirimit ose fshirjeve me peshqir apo veshjeve.
 • Tubet me kapak që nuk lejon rrjedhjen e produktit dhe lejon marrjen e sasisë së nevojshme.

Propozohet në tubet 100 ml & 200 ml.

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 • Sistem filtrash foto-mbrojtës SPF50+ UVB UVA  
 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore nga agresionet e rrezeve UV

 

86 %  përbërës me origjinë natyrale


 

Përbërësit:

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Ethylhexyl Triazone, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Pentylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Sodium Hydroxide, Dehydroacetic Acid, Alumina, Xanthan Gum, Jojoba Esters, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.

 

Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni tubetin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake.

Zbuloni edhe: