Hydra Bébé®Lait corps

Flakon pompë 300ml
Jepni mendimin tuaj
Përkujdesje në formë qumështi për lëkurën e trupit të bebes dhe fëmijës që nga dita e parë e lindjes*.

Vetitë: 

 

• Hidraton menjëherë dhe për një kohë të gjatë

• Përforcon barrierën e lëkurës duke e bërë të lemuar, elastike dhe shumë të butë 

• Mbron pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit(1), bebes dhe fëmijës falë Avocado Perseose ®.

 

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

 

(1)Përfshi edhe neonatët.

 

 

Efikasitet i provuar: 

Përqindja e përftimit të hidratimit të zgjatur në lëkurë në kohë (2) :

Përqindja e hidratimit pas 1 ore: +51%

Përqindja e hidratimit pas 8 orësh : +25%

→ Hidratim i shpejtë dhe që zgjat në kohë.

 

• Hidraton lëkurën që nga aplikimi i parë : 100% kënaqësi (3).

 

(2)Testim biometrologjik i realizuar pranë 15-17 nënave.

(3)Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 60 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim). 

 

 

Këshilla përdorimi: 

 

 Kënaqësi përdorimi

•Formë galenike fluide dhe e lehtë e përshtatshme si përkujdesje e trupit.

• Hydra Bébé Lait Corps lë një aromë unike mbi lëkurë

Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 

Formula e re

• Avocado Perseose ®, përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.  

• Vaj luledielli : hidraton (i pasur në sterole, burim acidesh yndyrore themelore)

• Vitaminë E : mbron lëkurën nga agresionet per ta mbajtur të butë dhe elastike

• Glicerinë me origjinë bimore: hidraton dhe nuk lejon avullimin e ujit

 

97% përbërës me origjinë natyrale


 

PËRBËRËSIT  :
AQUA /WATER/EAU, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, CETYL ALCOHOL, 1,2-HEXANEDIOL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PARFUM (FRAGRANCE), JOJOBA ESTERS, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX/ POLYGLYCERYL-3 CIRE D’ABEILLE, TOCOPHERYL ACETATE, POLYSORBATE 60, SORBITAN STEARATE, CITRIC ACID, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.

Veprime mbrojtëse për ambientin 

Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar. Ky qumësht hidratues aplikohet mëngjes dhe mbrëmje mbi lëkurën e trupit të bebes dhe fëmijës.

 

 

 

 

 

Zbuloni edhe: