Hydra Bébé® Crème visage

Tubet 40 ml
Jepni mendimin tuaj
Hidraton dhe përforcon lëkurën që nga dita e parë e lindjes*.
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

*Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

 

• Lëkura hidratohet menjëherë dhe për një kohë të gjatë.
• Përforcon funksionin barrierë të lëkurës,duke i falur  shumë butësi dhe elasticitet.
• Ruan pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit(1), bebes dhe të fëmijës.
 
INOVACION : Efikasitet i vërtetuar mbi modelin e çertifikuar STELASKIN® Lëkura normale, epidermë e lëkurës së bebes e ndërtuar në laborator.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1) Përfshi edhe neonatët.
 

 

Efikasitet i provuar: 

 • Përqindja e përftimit të hidratimit të zgjatur në lëkurë në kohë:

           Përqindja e hidratimit pas 30 minutash: + 56 %

           Përqindja e hidratimit pas 8 orësh: + 36 %

           → Hidratim të shpejtë dhe të zgjatur në kohë.

 

 • Hidraton menjëherë lëkurën që nga aplikimi i parë: 97% kënaqësi.

 

 • (2 Test biometrologjik i realizuar pranë 10 grave
  (3) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 37 fëmijëve, ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim). 

 

Këshilla përdorimi: 

Aplikohet kremi hidratues për fytyrën e bebes dhe të fëmijës në mëngjes dhe mbrëmje.

Kënaqësi përdorimi

 • Me formë galenike fluide, është ideal për fytyrën. 
 • Lë një aromë unike mbi lëkurë. 

       

 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Vaj jojoba: hidraton
 • Vitaminë E: mbron lëkurën nga agresionet duke e mbajtur të butë dhe elastike
 • Gjalpë Karite: zbut dhe mbron epidermën nga agresionet e jashtme.

 

 
86 %  përbërës me origjinë natyrale. 
 Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, PETROLATUM, CYCLOPENTASILOXANE, CETYL PALMITATE, LAURETH-23, 1,2-HEXANEDIOL, CETEARETH-20, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, CARBOMER, DIMETHICONOL, GLYCERYL CAPRYLATE, CETEARETH-12, CETEARYL ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, CITRIC ACID, PENTYLENE GLYCOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.

 

Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni paketimin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.
 

 

 

 

Zbuloni edhe: