Huile de massage

Spraj 100ml
Jepni mendimin tuaj
Vaj masazhi hidratues dhe qetësues për bebe dhe fëmijë. Përkujdesje destinuar për masazh që kontribuon në mirëqënien e fëmijës që nga dita e parë e lindjes.(1).

Vetitë: 

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja vaji për masazh i gamës Mustela, është ideal për të përjetuar në siguri të plotë momentet e perkëdheljeve dhe të relaksimit me beben tuaj duke u kujdesur njëkohësisht për lëkurën e saj:                                           
  •  Vaj që zgjon shqisat e bebes, lehtëson masazhimin nuk yndyros lëkurën, nuk ngjit falë përbërjes unike.                                                         
  •  Hidraton lëkurën, ushqen dhe lë një film mbrojtës mbi lëkurën e të sapolindurit(1), bebes, fëmijës falë kompleksit ekskluziv të vajrave vegjetale dermo-mbrojtëse të pasura në acide yndyrore themelore.                                                                              
  •  Në sajë të formulës së saj të re të pasuruar me Avocado Perseose® mbrojtës dhe rigjenerues, vaji  i masazhit ndihmon për të përforcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës së fëmijës tuaj dhe për të ruajtur pasurinë qelizore të saj.
                                                                                           
  

 

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1) Përfshi edhe neonatët.

 

Efikasitet i provuar: 

 

 Produkti e lë lëkurën e bebes dhe fëmijës të hidratuar dhe të butë : 98% kënaqësi(2).

 

(2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik dhe prej mamive pranë 42 fëmijëve, ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 4 javëve (vetë-vlerësim). 

 

Këshilla përdorimi: 

Spruconi një sasi të vogël vaj masazhi hidratues për bebe dhe fëmijë në pëllëmbën e dorës tuaj, duke e ngrohur në duar para se ta aplikoni në trupin e bebes dhe fëmijës.                                                         

Kënaqësi përdorimi                                               

  •  Me formë galenike të pasur dhe fluide, vaji për masazh Mustela, depërton shpejt dhe e bën më të lehtë  masazhin e fëmijës. 
  • Lë një aromë unike mbi lëkurë dhe flokë. 

       

                    

 

 

 

     

Përbërësit dhe natyraliteti: 

                                                     
Vaj Avocado: hidraton, rigjeneron dhe mbron.
Vaj i farave të shegës: qetëson, riparon, ushqen.
Vaj luledielli: ristrukturon, rigjeneron, hidraton.
 
99% përbërës me origjinë natyrale                       
 
Përbërësit 
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, PARFUM (FRAGRANCE), PUNICA GRANATUM SEED OIL, TOCOPHEROL.
 
 
 

Zbuloni edhe: