Savon surgras au Cold Cream nutri-protecteur

Fytyrë dhe trup
Jepni mendimin tuaj
Përkujdesje e ngurtë ushqyese rilipiduese në formë sapuni, për bebe dhe fëmijë me Cold Cream, për fytyrë dhe trup që përdoret që nga dita e parë e lindjes (1).

Vetitë: 

• Pastron me efikasitet dhe butësisht lëkurat e thata.

• Falë Cold cream, ushqen dhe kompenson efektet tharëse të ujit kalkar.
 
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare. 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 

 

Efikasitet i provuar: 

  •  Pastron me delikatesë lëkurën e bebes dhe fëmijës duke i falur butësi : 100% kënaqësi(2)
 
(2) Testim përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 fëmijëve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (nga ekzaminuesi).
 

 

Këshilla përdorimi: 

Shkumojeni sapunin me Cold Cream mbi trupin dhe/ose fytyrën e të sapolindurit(1), bebes apo fëmijës. Shpëlajeni me kujdes. 

 


Kënaqësi përdorimi

  • Kremoz, ky sapun është ideal për pastrimin e lëkurave të thata.
  • Shpëlahet me lehtësi dhe e lë lëkurën e bebes tuaj elastike dhe të butë. 

 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

  • Kompleks i çertifikuar ushqyes :

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore

Ceramide + Cold Cream: ndihmojnë në mbrojtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës

 

97 % përbërës me origjinë natyrale*.

 

Përbërësit

SODIUM PALMATE, SODIUM PALM KERNELATE, AQUA /WATER/EAU, PARFUM (FRAGRANCE), PALM ACID, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, PALM KERNEL ACID, OCTYLDODECANOL,COCOGLYCERIDES, HORDEUM VULGARE EXTRACT/ EXTRAIT D’ORGE, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, PENTASODIUM PENTETATE, TETRASODIUM ETIDRONATE, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, MAGNESIUM SULFATE, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, CERAMIDE 3, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, PHYTOSPHINGOSINE, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID.


Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni paketimin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

 

 

Zbuloni edhe: