Gel lavant doux

Flakon pompë 500ml
Jepni mendimin tuaj
Dermo Nettoyant riemërtohet Gel lavant doux.
Gel lavant doux për bebe dhe fëmijë. Ky xhel pastrues shkumues për flokët dhe trupin është ideal për banjën e fëmijës që nga dita e parë e lindjes(1).

Vetitë: 

 • Pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës
 • Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës
 • Nuk djeg sytë
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 
 

Efikasitet i provuar: 

 •  Pastron butësisht flokët e bebes dhe fëmijës :100% kënaqësi(2).
 •  Eviton formimin e nodujve në flokë : 98% kënaqësi(2).
   
  (2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim).

 

Këshilla përdorimi: 

Hidhni në pëllëmbën e dorës pak Gel lavant doux, shkumoni lëkurën dhe flokët e bebes apo fëmijës. Shpëlajeni. 

 

 

Kënaqësi përdorimi 

 • Lë një aromë unike mbi lëkurë dhe flokë. 
 • Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.

Flakon-pompë 500 ml dhe 200ml

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës,hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore
 • Vitaminë B5: qetëson
 • Tensio-aktivë të butëpastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
 • Pa sapun

 

    Formulë e biodegradueshme(3)

   90 % përbërës me origjinë natyrale*.

   (3) Sipas metodes OCDE 302B.

 

Përbërësit  

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM MYRETH SULFATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-150 DISTEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCOL DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRIC ACID, PANTHENOL, POTASSIUM SORBATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.


Veprime mbrojtëse për ambientin 
Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

 

Zbuloni edhe: