Lingettes visage

25 peceta të lagura
Jepni mendimin tuaj
Peceta të lagura për lëkurën e fytyrës të bebeve dhe fëmijëve, me aromë delikate dhe mjaft të buta që nga dita e parë e lindjes(1).
(1)Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

  • Pastron në mënyrë delikate lëkurën dhe siguron një ndjesi të këndshme freskie
  • Zbut dhe hidraton lëkurën e të sapolindurit(1), bebes, fëmijës.
 
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.

 

Efikasitet i provuar: 

  • Pastron butësisht lëkurën delikate të bebeve: 98 % kënaqësi (2)
  • I fal lëkurës butësi: 97 % kënaqësi (1)
 
(2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 59 fëmijëve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim)

Këshilla përdorimi: 

Merrni një pecetë të lagur dhe pastroni me delikatesë lëkurën e bebes tuaj aq shpesh sa është e nevojshme. Mbylleni mirë paketimin pas hapjes. Mos e hidhni pecetën e përdorur ne tualet.

 

Kënaqësi përdorimi

  • Të trasha dhe të buta Lingettes visage për bebe dhe fëmijë Mustela lënë një aromë unike në lëkurë.
  • Sigurojnë një pastrim të shpejtë të fytyrës së bebes tuaj. nuk kanë nevojë për shpëlarje. Ideale për t'u përdorur kudo që shkoni.

 

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Formulë e re

•  Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar : përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore
Glicerinë me origjinë vegjetale: hidraton dhe mbron nga avullimi i ujit
• Ekstrakte të gjetheve të Aloe vera: qetëson
• Ekstrakte të gjetheve të Saponaria: pastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës  
 Alantoinë zbut
• Pa alkool
 
97% përbërës me origjinë natyrale.*


0% alkool, paraben, ftalate, fenoksietanol.
Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*. Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.
 

Përbërësit

AQUA /WATER/EAU, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ALLANTOIN, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, TARTARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, SAPONARIA OFFICINALIS LEAF/ROOT EXTRACT, TROPOLONE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM (FRAGRANCE).

Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni paketimin  e boshatisur dhe lingettes të përdorura në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

 

Zbuloni edhe: