Eau nettoyante apaisante sans rinçage

Flakon pompë 300ml
Jepni mendimin tuaj
Eau nettoyante apaisante sans rinçage është një përkujdesje e butë pastruese pa shpëlarje për bebe dhe fëmijë me lëkurë shumë të ndjeshme, për fytyrën, trupin dhe të ndenjurat, që nga dita e pare e lindjes(1).

Vetitë: 

 • Pastron në mënyrë të përkryer, të gjitha papastërtitë  e lëkurës së bebes
 • Qetëson skuqjet e dukshme të lëkurës, ndjesinë e pickimit dhe të tërheqjes së lëkurave shumë të ndjeshme  
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Hipoalergjenik
Tolerancë e lartë 
0% parfum
0% paraben, ftalate, fenoksietanol.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 
 

Efikasitet i provuar: 

 •  Pastron butësisht lëkurën e bebes : 100% kënaqësi(2a).
 •  Mbron lëkurën e brishtë dhe të pamaturuar të bebes : 93% kënaqësi(2b).
 • Qetëson lëkurën e bebes tuaj:95% kënaqësi(2b).
  (2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 60 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 28 ditëve (% e kënaqësisë ; 2a: vetë-vlerësim; 2b ekzaminuesi).
 
 

 

Këshilla përdorimi: 

Pastroni me ndihmën e një pambuku lëkurën e bebes. Nuk ka nevojë të shplahet.Thajeni me butësi lëkurën, në veçanti të ndenjurat dhe palosjet e lëkurës. 

 

Kënaqësi përdorimi 
Me një aromë të këndshme. 

E lë lëkurën e bebes të pastër, të butë dhe nuk ngjit.

 

 

Veprime mbrojtëse për ambientin: Hidheni flakonin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

Përbërësit dhe natyraliteti: 

Përbërja:

Përbërës natyralë të çertifikuar:

 

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore
 • Schizandra: qetëson dhe ndihmon në kufizimin e shenjave të reaktivitetit të lëkurës.
 • Pa parfum 
 • Tensio-aktivë të butë me origjine natyrale :pastrojnë butësisht duke respektuar lëkurat më të ndjeshme

 

 

Përbërësit  

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, MALTODEXTRIN*, SACCHARIDE HYDROLYSATE*, SODIUM HYDROXIDE, LECITHIN, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, TOCOPHEROL.
*Schizandra
 
99 % përbërës me origjinë natyrale
* Gjeni kartën ekskluzive të formulimit në www.mustela.com

 

Zbuloni edhe: