Crème nourrissante au Cold Cream

Tubet 40ml
Jepni mendimin tuaj
Cold Cream nutri-protecteur crème visage riemërtohet Crème nourrissante au Cold Cream.
Krem ushqyes me Cold cream, për bebe dhe fëmijë si përkujdesje e fytyrës që nga dita e parë e lindjes*


* Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

 • Ushqen menjëherë dhe për një kohë të gjatë lëkurat e thata
 • Hidraton
 • Restauron funksionin barrierë të lëkurës dhe mbron kundër agresioneve të jashtme.
 • Ruan pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolinduri(1), bebes dhe të fëmijës.                                         

 

INOVACION : Efikasitet i vërtetuar mbi modelin e çertifikuar STELASKIN® Lëkura të thata, epidermë e lëkurës së bebes e ndërtuar në laborator.

 

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1) Përfshi edhe neonatët.
 

 

Efikasitet i provuar: 

 

 • Përqindja e përftimit të hidratimit të zgjatur në lëkurë në kohë:

           Përqindja e hidratimit pas 1 ore: + 56 %

           Përqindja e hidratimit pas 8 orësh: + 23 %

           → Hidratim të shpejtë dhe të zgjatur në kohë.

 • Redukton tharjen e lëkurës: 100 % kënaqësi(3)

  •  

   (2 Test biometrologjik i realizuar pranë 15-17 grave

   (3) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 60 fëmijëve, ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim).

 

Këshilla përdorimi: 

Aplikohet kremi Mustela në mëngjes dhe mbrëmje, mbi fytyrën e bebes ose të fëmijës 


Kënaqësi përdorimi

 • Me formë galenike të pasur dhe kremoze, ideal për lëkurën e thatë të fytyrës. 
 • Lë një aromë unike mbi lëkurë. 
 • Depërton menjëherë.
   
   

       

Përbërësit dhe natyraliteti: 


Formula e re

 

Kompleks ushqyes  i çertifikuar:

 •  Avocado Perseose ® : përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar: përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Ceramide+ Cold Cream: ndihmojnë në restaurimin dhe mbrojtjen e filmit hidrolipidik

 

 • Gjalpë Karite: qetëson dhe ushqen epidermën.
 • Vajra vegjetale:Ushqejne (të pasur në sterole, burim acidesh yndyrore themelore)
 
95% përbërës me origjinë natyrale *


Përbërësit  

AQUA /WATER/EAU, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYGLYCERYL-2-DIPOLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERIN, HYDROGENATED COCONUT OIL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, STEARALKONIUM HECTORITE, MAGNESIUM SULFATE, NYLON-6, PARFUM (FRAGRANCE), GLUCONOLACTONE, LECITHIN, SODIUM BENZOATE, PROPYLENE CARBONATE, TOCOPHEROL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, CALCIUM GLUCONATE, CERAMIDE NP, PHYTOSPHINGOSINE, CITRIC ACID.

 

Veprime mbrojtëse për ambientin 
Hidheni tubetin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

* Formuluar për të minimizuar risqet e reaksioneve alergjike.

Zbuloni edhe: