Lait de toilette

Flakon 200ml
Jepni mendimin tuaj
Qumësht pastrues i butë për bebe dhe fëmijë, për fytyrën dhe të ndenjurat që nga dita e parë e lindjes(1).
(1) Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

 

• Eliminon butësisht dhe me efikasitet papastërtitë.
• Favorizon hidratimin dhe i fal butësi lëkurës së të sapolindurit(1), bebes dhe fëmijës.
 
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë. 
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 

 

Efikasitet i provuar: 

  •  Pastron me delikatesë lëkurën e bebes dhe fëmijës duke i falur butësi : 98% kënaqësi(2)
(2) Testim përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 40 fëmijëve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim). 
 
 

Këshilla përdorimi: 

Hidhni një sasi Lait de toilette për lëkura të thata të bebes dhe fëmijës mbi një tampon pambuku. Aplikojeni mbi fytyrën dhe të ndenjurat e bebes duke i pastruar me delikatesë. Shplajeni me ujë.

 

Kënaqësi përdorimi
 

• Formë galenike kremoze, ideale për pastrimin e lëkurave të thata. 
• Lë një aromë unike mbi lëkurë, aromën legjendare të Mustela.
• Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.
 
Flakon 200 ml

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 

  • Kompleks i çertifikuar ushqyes :

Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore

Vajra ushqyes me origjinë bimore: ndihmojnë në mbrojtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës

 

98 % përbërës me origjinë natyrale*.
 


Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, HYDROGENATED COCONUT OIL, GLYCERYL STEARATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, ZEA MAYS (CORN) OIL, STEARIC ACID, 1,2-HEXANEDIOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), SORBITAN STEARATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TOCOPHERYL ACETATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE.


Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni flakonin e boshatisur të Lait de toilette Mustela, në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

 

 

 

Zbuloni edhe: