Shampooing doux

Flakon 200ml
Jepni mendimin tuaj
Shampooing bébé riemërtohet Shampooing doux.
Shampooing doux bébé et enfant, për flokët e hollë dhe delikatë, që nga lindja(1).

* Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

 

 • Ideal në përditshmëri për larjen dhe shthurjen e flokëve të hollë dhe delikatë  të të sapolindurit(1), bebes dhe fëmijës
 • Nuk djeg sytë
 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.
 

Efikasitet i provuar: 

 •  Pastron dhe lan butësisht lëkurën dhe flokët e bebes dhe fëmijës : 100% kënaqësi(2).
 •  Efikasiteti zbutës dhe qetësues : 98% kënaqësi(2).
   
  (2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim). 

Këshilla përdorimi: 

 Aplikoni një masë të vogël Shampooing Doux mbi flokët e lagur te bebes apo te femijes, masazhojeni me delikatesë pastaj shplajeni me kujdes.

Kënaqësi përdorimi

 • Lë një aromë unike mbi flokë. 
 • Flokët shplahen lehtë dhe shpejt, krihen me lehtësi. Flokët janë të mëndafshtë, nuk elektrizohen.

 

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Ekstrakt kamomili: zbut, qetëson
 • Tensio-aktivë të butëpastrojnë butësisht duke evituar tharjen e lëkurës
 • Pa sapun

 

 Formulë e biodegradueshme(3)

   93 % përbërës me origjinë natyrale*.

   (3) Sipas metodës OCDE 302B.

 Përbërësit
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM MYRETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, PEG-150 DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), POLYQUATERNIUM-10, PANTHENOL, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, BUTYLENE GLYCOL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, CARAMEL.
 

Veprime mbrojtëse për ambientin

Hidheni tubetin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake për tu ricikluar.

* Formuluar për të minimizuar risqet e reaksioneve alergjike.

Zbuloni edhe: