2 en 1 Cheveux et Corps

Xhel pastrues pa sapun Bebe- Fëmijë
Jepni mendimin tuaj
2 en 1 Cheveux et Corps riemërtohet 2 en 1 Gel nettoyant.
2 en 1 Gel nettoyant corps et cheveux, është një përkujdesje e butë pastruese për trupin dhe flokët për bebe dhe fëmijë, që nga lindja(1). Ideale gjatë udhetimeve.

*Përfshi edhe neonatët.

Vetitë: 

Pastron me efikasitet, lëkurën e bebes dhe të fëmijës

• Respekton ekuilibrin e lëkurës së bebes dhe skalpit të kokës, mjaft delikat të të sapolindurit(1) bebes dhe fëmijës.

• Nuk djeg sytë

 

 

 
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik - Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
 
(1)Përfshi edhe neonatët.

Efikasitet i provuar: 

 

  • Pastron lëkurën  e bebes dhe fëmijës butësisht : 98 % kënaqësi (2)


 

(2) Studim klinik i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 60 bebeve ku përfshiheshin të sapolindur nën 3 muajsh, gjatë 3 javëve (vetë-vlerësim). 

Këshilla përdorimi: 

Hidhni disa pika Gel nettoyant 2 en 1 për bebe dhe fëmijë në duart tuaja  dhe lani trupin dhe flokët e bebes tuaj duke e shkumuar. Shpëlajeni me kujdes.

 
Kënaqësi përdorimi

• Flokët dhe lëkura e bebes janë të parfumuara me një aromë unike. 

• Shumë i lehtë për t'u shpëlarë

Përbërësit dhe natyraliteti: 

 

  • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
  • Glicerinë me origjinë vegjetale: hidraton dhe nuk lejon avullimin e ujit nga lëkura.
  • Tensio-aktivë të butë: pastrojnë butësisht për të evituar tharjen e lëkurës dhe të skalpit të kokës
  • Pa sapun 


Formulë e  biodegradueshme 
92 % përbërës me origjinë natyrale

(3) Sipas metodës OCDE 302B).Përbërësit
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM MYRETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, PEG-3 DISTEARATE, PEG-150 DISTEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCOL DISTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), POLYQUATERNIUM-10, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT.

Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni tubetin e boshatisur në koshin e mbetjeve shtëpiake.

* Formuluar për të minimizuar risqet e reaksioneve alergjike.

 

 

 


 

 

Zbuloni edhe: